Neredeyim ben?

Farkındasınız değil mi, bir süredir yayınlar hiç aksamadığı kadar aksamış durumda. Aslında beni yakından takip edenler olup bitenden haberdarlar ama zaman buldukça takip edebilenler için bir açıklama yapma zamanı geldi.

Uzun süredir Twitch üzerinden canlı yayın yapan, hatta bunu büyük bir ciddiyetle sürdürüp yayın takvimini aksatmamaya çalışan biri olarak son birkaç haftadır canlı yayın yapamaz hale geldim. Zaman zaman yayınları aksatan gelişmeler, hatta günlük durumlar yaşansa da geçtiğimiz yılın Aralık ayından beri durum çok daha farklı. Belki bazılarınızın zaten haberi var ancak son 10 aydır ailevi sağlık sorunları nedeniyle doğal olarak yayınları ertelemek, hatta iptal etmek durumunda kalıyorum.

İlk başta daha basitmiş gibi görünen sağlık sorunları bir anda hayatımda ilk defa 112 ile muhatap olmamı sağladı. Kendim için en iyi ihtimalle beş yılda bir gittiğim doktorları 35 yılda görmediğim kadar sık görmeye başladım 10 aydır. İnişli çıkışlı geçen süreçte bazen bir gün, bazen birkaç gün içerik üretmemi ve canlı yayın yapmamı engelleyen bu durum son birkaç haftadır daha ciddi boyutlara gelince artık mola vermem gerekti. Yayın takvimime bakarsanız da son iki haftada sadece bir gün yayın yaptığımı göreceksiniz.

Malum, büyümek ya da en azından geldiğin noktayı korumak için devamlılık isteyen Twitch gibi bir platformda bu tip aralar kanala ister istemez zarar veriyor. Sayısız yayıncının yer aldığı bir platformda kemik izleyici kitleniz dışındakiler için bugün varsınız, yarın yoksunuz. Hal böyle olunca da son 10 ayda izleyici sayısından ziyade abone sayısında ciddi bir kayıp yaşadım ama bugün itibariyle dert edebileceğim en son şey bu olsa gerek.

Peki bu durum ne kadar devam edecek? Gelip geçici izleyiciler dışındaki kemik kitle, ne olursa olsun aboneliğini ve desteğini devam ettirenler yeniden düzenli yayınlara ne zaman kavuşacak? Söz verdiğim ancak aylardır yapamadığım 12 saatlik yayın ne zaman olacak? Bu sorulara net bir cevap vermem hala zor ancak en kısa sürede yayınları yeniden eski düzenine getirmek istiyorum çünkü bu noktaya kimsenin yancısı, kuyruğu, artığı rolüne girmeden geldim ve bunca emeğin de boşa gitmesini istemiyorum. Siz de bu süreçte beni Twitter’dan takip ederseniz, gelişmelerden daha çabuk haberdar olmuş olursunuz.

Neredeyim ben?” hakkında 2 yorum

 1. Merhaba
  Öncelikle geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz.
  Bahsettiğiniz kemik kadrodan değilim ve twitch yayınlarınızı da takip etmiyorum. Aslında çok uzun zaman da olmadı sizi takip etmeye başlayalı. Youtube dan bir videonuzu izledim ve çok samimi buldum. Bu yüzden de kanalınızı takip etmeye başladım. Emin olun ki her videonuza mutlaka bir beğeni atıyorum (Tabii izliyorum da)
  İzlenmelerin çok düşük olduğunu görüyorum. Lütfen moralinizi bozmadan devam edin. Açık söylemek gerekirse her yayınladığınız oyun videolarını izleyeceğim çünkü hoşuma gidiyor. Umarım en kısa zamanda da youtube kanalınız da yükselir.

 2. öncelikle geçmiş olsun. blog’un olduğunu biliyordum da içeriğe bakmamıştım hiç .
  herkesin hayatın sorunlar vardır ve olacaktır da en zengin insan bile yeri gelir aradığı mutluluğu bulamaz yada bir şeylerden sıkılır ve üzülür.
  “çünkü bu noktaya kimsenin yancısı, kuyruğu, artığı rolüne girmeden geldim ve bunca emeğin de boşa gitmesini istemiyorum. ” bu sözlerini zaten kemik kitle sen demesen de biliyor. İnş. en yakın zamanda her şey yoluna girer.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.