Rüya gibi ülke İzlanda

İzlandaYaşınız ne olursa olsun, gidip görmek istediğiniz sayısız ülke vardır eminim aklınızda. Benim çocukluk hayalim Hollanda’ydı, sonradan listeye Avustralya ve Kanada eklendi ama yaş ilerledikçe dinlediğim şarkılar, izlediğim filmler ve diziler tek bir ülkeye odaklanmama neden oldu: İzlanda

Büyük bir ülke değil İzlanda ama fazlasıyla üretken. Müzikal açıdan bakınca en başta Björk geliyor akıllara ama saymaya başlayınca öyle isimler çıkıyor ki bu ülkeden; Sigur Rós, múm, Amiina ve daha niceleri. Sinema açısından bakınca birçoğunuz herhangi bir İzlanda filmi izlememiş olabilir ama festivalleri takip edenlerin akıllarında yer eden birçok filmde İskandinavya ve İzlanda imzası yer alıyordur. Popüler kültüre bakınca da son yılların en popüler dizilerinden Game of Thrones’un muhteşem doğa çekimlerinde İzlanda’ya rastlıyoruz.

Benim İzlanda seyahatimse özel bir sebeple başladı ve şimdilik Reykjavik’te devam ediyor ama bugün itibariyle adayı gezmeye, doğa harikası mekanları bir bir görmeye başlayacağım. Fırsat buldukça fotoğraf çekiyorum, eğer etrafa bakmaktan sıra gelirse vlog da hazırlamak istiyorum ama o ana kadar buradaki birkaç fotoğrafla idare edin :)

İzlanda

İzlanda

İzlanda

İzlanda

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.