Hiç sanmazdım ama oldu: Bejeweled

Hangi oyunun ne zaman bağımlılık yapacağı belli olmaz. Bundan birkaç ay önce, evde geçirdiğim bir tam günü Rig ‘n’ Roll ve Euro Truck Simulator oynayarak geçirmiştim. Dünya üzerindeki yedi milyar insanın %99.99’u için “zaman öldürme” kalıbının tanımını oluşturan bu oyunlar, tüm gün boyunca beni oyalamış ve direksiyon sallamama vesile olmuştu. Bağımlılık seviyesine geldi mi? Hayır ama kıyısından da dönmedim değil. Son günlerdeyse ne FIFA 12, ne Battlefield 3, ne de başka bir oyun oynuyorum. Son bir haftanın yıldızı, beni kendine mecbur bırakan oyun Bejeweled oldu… Nasıl oldu, bunu nasıl becerdi, hala anlamış değilim ama iPhone’daki tek durağım Bejeweled. Birkaç gün için yapılan bedava kampanyasına katılayım dedim ve bir andan kendimi parıltılı taşları bir araya getirirken buldum.

Merak edenler ve boş zamanı bol olanlar için oyunu anlatayım kısaca. Aslında klasik Bejeweled, çok fazla detay yok, aynı renkteki en az üç taşı bir araya getirip yok ediyor ve böyle böyle puan topluyorsunuz. Oyunun Classic modunda, alttaki barı doldura doldura bölüm geçiyoruz ve bir araya gelecek tek bir üçlü bile bulamadığımız an oyun bitiyor. (Levelord’u kazanmak için onuncu bölüme ulaşmak şart!) Daha çok oynadığım ve her gece uykumu getirmesi için başvurduğum modsa Diamond Mine. Burada amaç, belirlenen süre zarfında zeminden olabildiğinde satır götürmek. Ekran görüntüsünde göreceğiniz çizgiye kadar kazınca süre kazanıyoruz ve zemin yükseliyor, yükseldikçe götürüyoruz, götürdükçe yükseliyor ve bu kısır döngü sürüp gidiyor. Dediğim gibi, oyunu indirimden aldım ama siz de sarmak isterseniz, App Store’dan 0.99$’a satın alabilirsiniz. Son bir not: Oyunu müziği felaket, o sizi bıktırmadan siz onu kapatın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.