StarCraft II: Wings of Liberty

StarCraft II: Wings of LibertyÜlkemizde ve tabii ki dünyada oyunlara, oyun serilerine ve firmalara hayran olan, bunları kayıtsız ve şartsız takip eden, laf edeni de en iyi ihtimalle sözleriyle tartaklayan bir kitlenin varlığı inkar edilemez. Oyunlara ve oyun serilerine hayran olunması alışılmış bir durum ama bir de firma hayranları var ki… Aslında en zararsız hayran kitlesi de bunlardır ve sadece bir firmanın peşine takılır, o firmadan çıkan her oyunu taparcasına oynarlar. Buna en iyi örnekse Blizzard olsa gerek; bugüne kadar Diablo, StarCraft ve WarCraft gibi muazzam markaları yaratan Blizzard.

Şimdi; ben bir Blizzard hayranı değilim ve firmanın bu üç muazzam markasıyla da yakın bir ilişkim olmadı, StarCraft II: Wings of Liberty’yi ağzımın suyu akarak beklemedim, oyun çıktığında da üstüne atlamadım ama gün geldi, benim de bu oyunun tadına bakmam gerekti. Ne yalan söyleyeyim, çok da iyi etmişim. Oyunun Koreliler için anlamı multiplayer olsa da ben senaryo moduna odaklandım ve oldukça etkileyici bir oyunla karşılaştım. Olay sadece görsellik ya da StarCraft teması, ruhu değil, sadece bir strateji oyunu olarak bile muazzam bir iş var ortada. Hal böyle olunca da bir Blizzard ya da StarCraft hayranı olmamama rağmen kendimi oyuna teslim ediyorum. Son sözüm şu ki strateji türüne en ufak bir hayranlığınız varsa bile oyunu mutlaka deneyin, pas geçmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.