Lara Croft and the Guardian of Light

Herkes Lara Croft’u seviyor, değil mi? Ben de severim ama kendisiyle çok yoğun bir diyaloğum olmadı hiçbir zaman. Sahip olduğum ilk PC, yanında ilk Tomb Raider oyununu barındırıyordu ve bu yüzden bende yeri ayrıdır Lara’nın ama sonrasında aramıza mesafe girdi, bir türlü yeterli ilgiyi gösteremedim kendisine. Aradan yıllar geçti, Tomb Raider: The Angel of Darkness gibi bir faciayı da gördü bu gözler. Neyse ki yapımcılar bu facianın ardından akıllandılar ve sonrasında gelen Tomb Raider: Legend, Tomb Raider: Anniversary ve Tomb Raider: Underworld üçlüsü gayet oynanabilir oyunları. Bugünse Lara Croft’u Tomb Raider isminden arındırma vakti geldi!

Xbox Live üzerinden yayınlanan ve bir ay boyunca da PC ve PlayStation 3 için satışa sunulmayacak olan Lara Croft and the Guardian of Light, XBLA oyunlarının en iyileri arasına girdi şimdiden. Hem oyunun tarzı, hem kamera açısı, hem de oynanışı gayet iyi; üstelik bu kez karşımızda sadece Lara yok, bir de Totec adlı karakter var. Bu da demek oluyor ki oyunun bir co-op modu var! Şu an için online co-op modu yok ama bir yamayla bu eksikliği de giderecekler. O güne kadar oyunu oynamaya, tüm challenge’ları bitirmeye ve bol bol puan toplamaya devam edin; online co-op geldiği zaman beraber yol alırız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.