Bu havada nasıl oyun oynanır?!

Oyun oynamak istiyorum! Aslında yaz ya da kış fark etmiyor, oyuna ayırabileceğim süre dört mevsim de aynı ama nedense kışın oynadığım oyunun yarısını bile oynayamıyorum bu yaz. Hava öylesine sıcak ki adeta eriyorum odada, bilgisayarımın ve Xbox 360’ımının karşısında. Neden mi? Takdir edersiniz ki hem bilgisayarlar, hem de konsollar ısı üreten cihazlardır. Kendilerini düşünen ve herhangi bir problem çıkarmamak adına içindeki tüm ısıyı dışarıya pompalayan bu cihazlar, özellikle de bilgisayarlar, kliması olmayan ve bu sıcakta tek bir pırpıra teslim olan savunmasız bir odanın bir numaralı düşmanı olabilirler. İşte bu yüzdendir ki bilgisayar açıkken odada durulmuyor, haliyle de oyun oynanmıyor.

Aslında bilgisayar açıkken odada duruluyor ama ne zaman ki grafik kartını sömüren bir oyun açıyorum, ekran kartı harıl harıl çalışmaya başlıyor, ısı artıyor, pervaneler dönüyor, oluşan ekstra ısı yine odaya pompalanıyor. Böyle bir ortamda nasıl oyun oynanabilir ki?! Yok arkadaş, oynamıyorum! En fazla açarım konsolu, hem daha az ısı üretiyor, 2010 FIFA World Cup South Africa’da birkaç maç yapar ya da Limbo’nun kalan kısmını bitirmeye çalışırım. Günlerdir sahip olduğum Limbo’yu hala bitirmedim ama neden bitiremedim, bir sorun bakalım. Çünkü böylesine bir şaheserin hemen bitmesini istemiyorum!

Not: Bu arada Fountains of Wayne’den Sick Day’i bir dinleyin, şahane…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.