Vicky Cristina Barcelona

Festivalde izlediğim ikinci film. Sadece bir Woody Allen yapımı olmasıyla bile festivalin en önemli filmi olarak lanse edilebilirdi Vicky Cristina Barcelona. Ancak film o kadar başarılı bir yapımdı ki Woody Allen faktörü aklımdan bir anda uçup gidiverdi.

Filmde, Vicky ve Cristina adlı iki Amerikalı turist kızın İspanya seyahati sırasında tanıştıkları kişiler ve yaşadıkları olaylar anlatılıyor. Scarlett Johansson, Javier Bardem, Penelope Cruz ve Rebecca Hall dörtlüsünün başrolleri paylaştığı Vicky Cristina Barcelona’da insan ilişkileri ve ikili ilişkiler konusunda birçok örnekleme yapılıyor ve bu konu, izleyiciye eğlenceli bir şekilde sunuluyor. Ayrıca Penelope Cruz’dan haz etmeyen biri olarak kendisine sempatiyle bakmama neden olan filmi, benimle aynı düşünceyi paylaşan herkesin izlemesini tavsiye ederim. Öte yandan tüm başrol oyuncularının, karakterlerini başarıyla yansıttıklarını ve bu sayede izleyiciyi filme sıkı sıkıya bağladıklarını da söyleyebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.