Amiina

Huzur veren gruplar, şarkılar, sesler… Bu tanıma karşılık gelenlerden biri de Amiina. İzlanda’da kurulun Amiina, farklı seslerin oluşturduğu müzikler hazırlayarak dinleyiciyi bambaşka bir aleme götürüyor. Hildur Ársælsdóttir, Edda Rún Ólafsdóttir, Maria Huld Markan Sigfúsdóttir ve Sólrún Sumarliðadóttir isimli dört bayanın bir araya gelerek oluşturduğu grup, 2004 yılında kuruldu. Basit şarkılar hazırlayan grubun müziklerinde klasik müzik esintileri baskınken elektronik müzik detayları da yer alıyor. Grup, şarkılarını hazırlarken piyano, gitar, arp, org, çello ve keman gibi enstrümanlardan oluşan geniş bir yelpazeden yararlanıyor.

Dört yıllık bir grup olan Amiina’nın şu ana kadar piyasaya çıkan tek albümü Kurr. 21 Mart 2007 tarihinde piyasaya sürülen albümde 12 şarkı yer alıyor. Albümün ilk iki şarkısı Sogg ve Rugla, albüme iyi bir giriş yapmamızı sağlarken benim de favori şarkılarım arasında yer alıyor. Albümdeki diğer favorilerim ise Hilli ve Sexfaldur.

Sigur Ros ile ortak çalışmalara imza atan ve geçtiğimiz yazı aynı turnede geçiren Amiina için bu bilgi de iyi bir referans olabilir sizin için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.